Czemu warto stosować odżywki do włosów?

Nie zaleca się poprzestać na szamponie. Prawidłowo odżywione włosy to zdrowe włosy. Zdrowe włosy to włosy z domkniętymi łuskami. Włosy niskoporowate to włosy gładkie. Aksamitne włosy to włosy błyszczące. A w konsekwencji, lśniące włosy to lepsze samopoczucie i wyższa samoocena. Po nitce do kłębka.

Masz jeszcze wątpliwości, czy warto zainwestować w odżywkę do włosów dopasowaną do potrzeb?

Kondycja włosów

Ludzkie włosy są wbrew pozorom bardzo delikatne i wrażliwe na czynniki zewnętrzne. Zaszkodzić może im wiatr, mróz, promieniowanie słoneczne lub zmiany temperatury. Pogorszenie kondycji włosów może być też wynikiem zmian hormonalnych. Trzeba dostarczyć składnii odżywcze w głąb włosa od zewnątrz. W tym przypadku sprawdzi się odpowiednia odżywka do włosów. Pielęgnacja włosów i skóry głowy jest bowiem równie ważna, co zróżnicowana dieta. Odżywka do włosów jest podstawowym narzędziem kontrolującym stan włosów – ochrania przed uszkodzeniami, uzupełnia ubytki składników odżywczych i regeneruje osłabione włókno.

Problemy z włosami

Kondycja włosów osłabia się nie tylko ze względu na niedostateczną ilość składników odżywczych. Występuje również wiele innych problemów, z którymi można walczyć tylko odżywkami do włosów o sprecyzowanym działaniu. Mierzyć można się np. z łupieżem, łysieniem, przesuszeniem włosów lub ich nadmierną łamliwością. Tu przyda się nie tylko dodatkowa dawka mikroelementów, ale także pomoc substancji ukierunkowanych na problem. O ile we wcześniejszym punkcie dałoby się zastąpić odżywkę szamponem odżywiającym, o tyle w tym momencie kupno odżywki do włosów to konieczność. Niezbędną pomoc może przynieść tylko skoncentrowany produkt o ukierunkowanym działaniu, czyli odżywka do włosów.

Czemu warto stosować odżywkę do włosów?

Konkluzja jest prosta. Samo mycie włosów szamponem (nawet takim z dodatkiem składników odżywczych) nie pomoże. Tylko substancje z odżywki do włosów mogą wniknąć głębiej i zapewnić kompleksową regenerację. Poza tym, tylko odżywka do włosów może być ukierunkowana na pojawiające się problemy np. łupież lub łamliwość.