Jak używać odżywki do włosów? Nie popełniaj tych błędów!

Najpopularniejszy – tuż za szamponem – produkt do pielęgnacji włosów wśród kobiet? Oczywiście odżywka do włosów. W każdej łazience jest przynajmniej jedna. Czasami kupiona rozsądnie po długim namyśle, a czasami wybrana pierwsza lepsza lub podarowana przez przyjaciółkę. Nieważne, skąd mamy odżywkę do włosów. Dobrze, że ją mamy!

Pielęgnacja włosów jest bardzo ważna, jednak tylko wtedy, gdy produkty stosujemy odpowiednio.

Niby prosty kosmetyk. Mimo to odżywka do włosów potrafi przysporzyć kłopotów. Stosujemy ją nieprawidłowo, niezbyt przemyślanie. Potem denerwujemy się, że nie widać obiecanych efektów lub (co gorsza!) stan naszych włosów znacznie się obniżył. Warto w takim momencie usiąść spokojnie i zastanowić się, co robię źle? Bardzo prawdopodobne, że popełniamy przynajmniej kilka podstawowych błędów stosowania odżywek do włosów.

1. Przetrzymywanie odżywki na włosach

Im dłużej, tym lepiej? Wcale nie. Przetrzymywanie na włosach odżywki może nie zaszkodzi, ale też nie pomoże. Co najwyżej włosy mogą być potem obciążone. Czas określony na aplikację odżywki jest wystarczający, żeby włos wchłonął substancje odżywcze. Po tym czasie razem niczego już nie wchłonie, a może być tylko bardziej sklejony. Odżywka trzymana na włosach zbyt długo spłukuje się gorzej i nie daje tak zadowalających efektów.

2. Nakładanie zbyt dużych ilości odżywki

Im więcej, tym lepiej? Też nie. Nakładając zbyt wiele odżywki do włosów pojawia się ten sam problem. Obciążone, posklejane i trudne do umycia włosy. Producent kosmetyku raczej wie, jak działa jego produkt i jaka ilość będzie wystarczająca na jednorazową aplikację. Nałożenie zbyt dużej porcji odżywki sprawi, że ciężko będzie ją zmyć z włosów. Poza tym pasma mogą się posklejać w strąki. Nie wspominając np. o przeproteinowaniu.

3. Nie rozczesywanie splątanych włosów

Gdzieś w sieci pisali, że czesanie mokrych włosów jest złe. A mówili też, że ciągnięcie za poplątane włosy i dodatkowe ich plątanie szkodzi jeszcze bardziej? Szkoda, bo tak jest. Warto przed i po nałożeniu odżywki przeczesać pasma grzebieniem o szeroko rozstawionych zębach. Robiąc to delikatnie na pewno nie uszkodzimy włosów. Rozczesane włosy lepiej pokryjemy odżywką, a czesanie po aplikacji pomoże dokładnie rozprowadzić produkt na całej długości pasm. A niesplątane i niesklejone włosy nie będą narażone na ciągnięcie, szarpanie i wyrywanie przy modelowaniu.