Odżywka do włosów. Robimy zakupy krok po kroku

Początki są najtrudniejsze. Szczególnie początki przygody z pielęgnacją włosów. Nie znamy jeszcze dokładnie potrzeb swoich włosów. Nie wiemy, czego musimy unikać w kosmetykach. A samych odżywek do włosów są setki. Jaką odżywkę do włosów kupić, żeby nie wtopić pieniędzy?

W jaki sposób wybrać produkt pielęgnacyjny? Wystarczy trzymać się kilku zasada.

#1 Określ stan swoich włosów

Możesz wykluczyć zaczną część odżywek do włosów, jeśli tylko określisz stan swoich włosów. Jeśli są szorstkie, matowe, sztywne, łamliwe i rozdwojone prawdopodobnie są wysokoporowate. Odpowiednie będą dla nich odżywki do włosów zniszczonych, regenerujące i odbudowujące. Jeśli masz włosy wrażliwe, proste, gładkie i pozbawione objętości to pewnie są niskoporowate. Przyda się wówczas odżywka ułatwiająca stylizację i pracę z włosami. Włosy pośrednie zaliczają się do grupy średnioporowatych. Dla nich odpowiednie są produkty uniwersalne lub sprecyzowane pod kątem określonego problemu.

#2 Określ problem, jaki masz z włosami

Określenie problemu z włosami jest kluczowe. Zasada jest prosta. Na każdy problem jest odpowiedź. Jeśli masz włosy przetłuszczające się to wybierasz odżywkę do takich włosów. Dla osłabionych pasm nada się odżywka wzmacniające. Zniszczone włosy zregeneruje odbudowująca odżywka do włosów itd.

#3 Wyklucz ewentualne alergeny

Czytanie składu jest obowiązkową czynnością. Sprawdzamy nie tylko jakość produkty, jego naturalność i ilość składników o interesującym działaniu. Powinniśmy zwrócić też uwagę na obecność ewentualnych substancji, które mogą nas uczulić. Jeśli mamy alergię na orzechy, raczej nie dla nas będzie olej arganowy lub makadamia itd.

#4 Wybierz wygodną dla siebie metodę

Nie można się zmuszać do czegoś, zwłaszcza gdy musimy robić to regularnie. Regeneracja włosów wymaga czasu i systematyczności, więc jeśli sposób aplikacji będzie dla nas uciążliwy, szybko zrezygnujemy z kuracji. Jeśli nie lubimy olejowania, nie kupujmy oleju. Jeśli wolimy dozownik w formie atomizera, postawmy na odżywki do włosów w sprayu. Mamy wiele możliwości i nie musimy się męczyć.

#5 Określ swój budżet

Ostatnim, decydującym kryterium wyboru powinna być cena. Spośród wyselekcjonowanych na drodze eliminacji odżywek do włosów powinniśmy odrzucić jeszcze te, które nie mieszczą się w naszym budżecie. Dużo łatwiej podjąć decyzję, kiedy mamy jasno określony budżet.